Перейти до основного вмісту

Інформація про кафедру терапії, реабілітації та здоров’язбережувальних технологій

 

   Кафедра фізичної реабілітації, створена 29 листопада 2016 року, з 5 квітня 2017 року перейменована на кафедру фізичної реабілітації та ерготерапії, з 2018 року – на кафедру фізичної реабілітації, ерготерапії та домедичної допомоги, з 2024 – на кафедру терапії, реабілітації та здоров’язбережувальних технологій.

   Підготовку бакалаврів та магістрів кафедра здійснює за спеціальністю 227 «Терапія та реабілітація» в галузі знань 22 «Охорона здоров’я». У складі кафедри 3 доктори наук, професори (Доцюк Л.Г., Пішак О.В.) та асистент (Морар І.К.), 5 кандидатів наук, доцентів (Темерівська Т.Г., Гусак В.В., Логуш Л.Г., Романів Л.В., Шупер С.В.), доктор філософії, доцент (Бражанюк А.О.),  старші викладачі (Козік Н.М., Стратійчук Н.А., Зендик О.В.) та асистенти (Ротар Я.Ф., Білоус В.В., Лістау К.О., Гуліна Л.В., Семенов П.В., Толок В.С.), старший лаборант кафедри – Дячінська С.В., лаборант кафедри – Фроляк О.Т..

   Завідувач кафедри – доктор медичних наук, професор Лідія Доцюк. 

   Усі співробітники кафедри систематично здійснюють професійний розвиток на курсах підвищення кваліфікації, науково-практичних семінарах і тренінгах в Україні та за кордоном. Стажування у Польському центрі функціональної реабілітації «Вотум» (м. Краків, Польща) у 2018 р. пройшли проф. Доцюк Л.Г та доц. Темерівська Т.Г.; стажування «Едукація та індивідуалізація в закладах освіти» (м. Катовіце, Польща) у 2020 р. пройшли проф. Доцюк Л.Г., проф. Пішак О.В., доц. Романів Л.В. Стажування «The Latest Innovative Technologies for Training Specialists in Physical Therapy in Higher Education Institutions» у Ясському університеті «Александру Іоан Куза» (м. Ясси, Румунія) у 2021 р. пройшли проф. Доцюк Л.Г., доц. Логуш Л.Г., асист. Марценяк І.В., у 2022 році – асист. Бражанюк А.О. Підвищення кваліфікації за освітньо-професійною програмою «Науково-педагогічні працівники університетів, академій інститутів» за темою «Психологічні аспекти ефективного управління організаціями в умовах змін» в ДЗВО «Університет менеджменту освіти» Центрального інституту післядипломної освіти Національної академії педагогічних наук України у 2022 р. пройшла проф. Доцюк Л.Г. Доцент Леся ЛОГУШ - в рамках реалізації благодійної програми «Відновлення / RECOVERY», зокрема - комплексу навчальних заходів та програм професійної освіти на 2024 рік, пройшла закордонне стажування для фахівців із реабілітації на базі Національного реабілітаційного центру Vaivari у м. Юрмала, Латвія.

   Кафедра співпрацює з провідними вищими навчальними закладами України: Національним університетом фізичного виховання і спорту (м. Київ), Сумським державним педагогічним університетом імені А.С. Макаренка, Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ), Ужгородським національним університетом, Запорізьким національним університетом, Українським католицьким університетом (м. Львів), Буковинським державним медичним університетом (м. Чернівці), Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка, Тернопільським національним медичним університетом імені І.Я. Горбачевського, Придніпровською державною академією фізичної культури і спорту (м. Дніпро) тощо.

   Неабияке значення у підготовці фахівців відіграють стейкхолдери, які тісно співпрацюють з професорсько-викладацьким складом та студентами. Роботодавці активно залучаються до проведення різних видів практик та проведення навчальних занять згідно укладених договорів на клінічних базах, які в подальшому є місцями працевлаштування здобувачів освіти та випускників (Буковинський центр відновного лікування та комплексної реабілітації дітей, Центральна міська лікарня м. Чернівці, лікарня швидкої медичної допомоги, Медичний центр «Меднеан», Центр реабілітації «Аватаж», БЦКРДІ «Особлива дитина», Чернівецький обласний кардіологічний центр, Міська поліклініка №1, Міська дитяча поліклініка тощо). Керівники реабілітаційних установ систематично співпрацюють із кафедрою, надають консультативну допомогу щодо потреб сучасного ринку праці та практичних навичок майбутніх фахівців, а також проводять спільні науково-методичні заходи, конференції та круглі столи.

   Одним з пріоритетних напрямів кафедри терапії, реабілітації та здоров’язбережувальних технологій є наукова робота на тему: «Науково-практичні та педагогічні аспекти відновлення і збереження здоров’я різних категорій населення на сучасному етапі реформування системи охорони здоров’я», яка спрямована на розробку як фундаментальних (використання засобів фізичної реабілітації для підвищення рухової активності, морфо-фізіологічні механізми адаптації організму до фізичних навантажень), так і прикладних (використання сучасних методів дослідження та покращення фізичного розвитку студентської молоді, особливості психофізіологічного стану студентів під час періоду навчання у ЗВО) проблем, що підтверджено статтями у журналах, що індексуються у міжнародних наукометричних базах Scopus та Web of Sciance – понад 60 публікацій та у виданнях, що індексуються наукометричною базою Index Copernicus – понад 150 статей та багаточисельними публікаціями у фахових виданнях.

   На кафедрі терапії, реабілітації та здоров’язбережувальних технологій функціонують студентські наукові гуртки: «Актуальні питання фізичної терапії, ерготерапії» -  керівник Шупер С.В. та «Анатомо-фізіологічне обґрунтування моторних функцій людини» - керівник  Ротар Я.Ф. Для проведення системної роботи щодо вирішення проблем професійно-прикладної підготовки студентів, оптимізації їх комунікативних навичок, поліпшення рівня володіння сучасними діагностичними та терапевтичними інструментами та використання принципів доказової медицини у практичній діяльності на засіданнях обговорюються актуальні питання обстеження та втручання і проводяться комплексні дослідження. Результати власних досліджень студенти мають змогу представляти на студентських наукових конференціях, конкурсах наукових робіт як в Україні, так і за кордоном (Румунія, Польща тощо).

   Для реалізації освітнього процесу за ОПП використовуються лекційні аудиторії, оснащені сучасними мультимедійними проекторами, компʼютерний клас, професійноорієнтовані аудиторії: ерготерапії, методів обстеження з масажним столом Войта-Бобата, кінезо- та механотерапії з багатофункціональним блоковим тренажером, масажний зал на 6 масажних столів, зал терапевтичних вправ, реабілітаційний зал, навчально-наукова лабораторія «Здоровʼя людини», анатомічний музей.

   Одним з головних критеріїв оцінки освітньої  діяльності  кафедри терапії, реабілітації та здоров’язбережувальних технологій є затребуваність і висока конкурентоспроможність випускників на ринку праці.

   Студенти мають змогу продемонструвати та удосконалити свої професійні компетентності під час проходження практики. Очільники  закладів охорони здоров’я високо оцінюють  майбутніх фахівців з терапії та реабілітації та охоче запрошують випускників кафедри фізичної реабілітації, ерготерапії та домедичної допомоги  Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на роботу. Також студенти мають право на формування індивідуальної освітньої траєкторії, що виражається у широкому спектрі пропонованих вибіркових дисциплін, спрямованих на розвиток  якостей міжособистісного спілкування, мислення та лідерства.

   Сфери професійної діяльності випускників:

 фізичний терапевт в реабілітаційних центрах, лікувально-профілактичних та навчально-реабілітаційних закладах як державної, так і приватної форм власності,

 асистент фізичного терапевта, ерготерапевта,

 кiнезiтерапевт,

 масажист та спортивний масажист,

 фізичний терапевт та асистент фізичного терапевта, ерготерапевта у спеціальних школах-інтернатах, закладах освіти де впроваджена інклюзивна форма навчання

 фізичний терапевт та асистент фізичного терапевта, ерготерапевта у закладах для людей похилого віку та людей з інвалідністю;

 фізичний терапевт спортивних команд, оздоровчо-спортивних центрів та центрів «Інваспорту».

Відгуки, зауваження та пропозиції надсилайте на електронну пошту кафедри[email protected]

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності