З 13.03 по 17.03 на кафедрі фізичної реабілітації, ерготерапії та домедичної допомоги факультету фізичної культури та здоров’я людини Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича проходив спецкурс по ерготерапії, який проводив Олександр Васильович Кулик — український нейрохірург, заслужений лікар України, доктор медичних наук, лікар нейрофункціональної діагностики, лікар ФРМ, співзасновник та директор Науково-практичного центру нейрореабілітації «Нодус».
![✔️](https://ci5.googleusercontent.com/proxy/JmreKKyX3EH6MkrfxQD1KLYKCR4PyB3A34UuoGQUxiTewwCAZGGOLQ17H0lCoizu97tSU8GwLJzS4SHxaNl-eMMfJ8AtmOcgOiWOJHZjAsxI0dav=s0-d-e1-ft#https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t51/1/16/2714.png)
Лектор розповів про важливість ерготерапії у відновленні пацієнтів/клієнтів після хвороб/травм. У студентів сформувалося чітке уявлення про дану спеціальність, її мету, завдання та засоби реалізації.
![▪️](https://ci6.googleusercontent.com/proxy/qaAWMi-0ZwkxCFGje8rkkg1Zl1RrYHCY1UqzHFm46VvIbXztJFxdzaCz55cybPJcP8Dx4ZDiCDPpyPuvhyCVsUar2nDiUYAsmvj5ddOnkKSdcf0C=s0-d-e1-ft#https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/25aa.png)
Пізнавальні лекції були підкріплені практичними заняттями. Особливо зацікавила тематика пацієнтоцентризму, як важливого компоненту ефективної роботи ерготерапевта. Лектор, за допомогою реальних прикладів, зміг розкрити зміст ерготерапевтичних підходів, що використовуються у реабілітації пацієнтів.
![▪️](https://ci6.googleusercontent.com/proxy/qaAWMi-0ZwkxCFGje8rkkg1Zl1RrYHCY1UqzHFm46VvIbXztJFxdzaCz55cybPJcP8Dx4ZDiCDPpyPuvhyCVsUar2nDiUYAsmvj5ddOnkKSdcf0C=s0-d-e1-ft#https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/25aa.png)
Найбільше вражень студенти отримали під час підсумкового практичного заняття, де вони в ролі ерготерапевтів змогли створити та проаналізувати програму ерготерапевтичного втручання для симуляційного пацієнта.
![▪️](https://ci6.googleusercontent.com/proxy/qaAWMi-0ZwkxCFGje8rkkg1Zl1RrYHCY1UqzHFm46VvIbXztJFxdzaCz55cybPJcP8Dx4ZDiCDPpyPuvhyCVsUar2nDiUYAsmvj5ddOnkKSdcf0C=s0-d-e1-ft#https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t4c/1/16/25aa.png)
Також Олександр Кулик ознайомив з сучасним ерготерапевтичним обладнанням, яке використовується у світі та закцентував увагу на важливості навчання в сучасних умовах України.
![👏](https://ci5.googleusercontent.com/proxy/seJh5ThXnPgfKBqPlD3_07YDbqaaJyaLa2JZrpqzEJy3vJmFMAEs0q_HFOxqU0mtrq86QBfKpsu0mztHVhZkPWqxphlSvzBMGWV1Ea9FRUqebH5lSA=s0-d-e1-ft#https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfe/1/16/1f44f.png)
Усі учасники освітнього процесу щиро вдячні Олександру Васильовичу за знання та можливість по-новому усвідомити роль ерготерапевта у відновлювальному процесі пацієнта.